Еврофутбол: Новини

  •     Водещи новини   
  •     Архив новини   
  • ПОСТИЖЕНИЯ НА СПОРТНИ ТАЛАНТИ НА ЕВРОФУТБОЛ ЗА 2019 г.

    Александра Георгиева, 14 г., Дупница - таекуондо WTF

    5-о място на Световното първенство в Ташкент, Узбекистан, 09.08.2019 г.
    3-то място на Европейското първенство в Марина д’Ор, Испания, 02.10.2019 г.
    1-во място на 2nd WTE Multi European Championships 2019, София, България, 22.03.2019 г.
    1-во място на 21st Balkan Taekwondo Championships, Самоков, България, 14.09.2019 г.
    1-во място на държавното първенство в Горна Малина, България, 20.01.2019 г.
    1-во място на Albanian Open G1, Тирана, Албания, 21.09.2019 г.
    1-во място на 18th Galeb Belgrade Trophy G1, Белград, Сърбия, 26.10.2019 г.
    2-ро място на Slovenia Open G1, Словения, 23-24.02.2019 г.
    1-во място на 4rd Asteris Cyp, Ниш, Сърбия, 12.05.2019 г.
    1-во място на 6th Skopje Open, Скопие, Северна Македония, 07.04.2019 г.
    1-во място на 5th Hereya Trophy, София, България, 18.05.2019 г.
    1-во място в дисциплина спаринг на международния турнир G1 Dracula Open за юноши и девойки, 16.11.2019 г., Румъния.


    Александър Сръндев, 21 г., София - триатлон

    3-то място, мъже - GO Sport Grit+Tonic Mamzar Triathlon международен турнир по триатлон, Мамзар, Дубай, 18.01.2019 г.
    1-во място – Simeonovo run, 5,8 км планинско бягане, 15.06.2019 г.
    3-то място – държавно първенство крос кънтри до 23 г., 23.10.2019 г.
    • През август 2019 г. в Приморско организира лагер по триатлон за аматьори. 

     

     


    Антон Синапов, 26 г., Чепеларе - биатлон

    15-о място спринт - Европейско първенство, Минск, Беларус, 23.02.2019 г.
    5-о място супер спринт - Европейска купа, Отеппа, Естония, 01.03.2019 г.
    9-о място щафета - Световно първенство, Остерсунд, Швеция, 16.03.2019 г.
    3-то място спринт - държавно първенство, Белмекен, България, 28.03.2019 г.
    2-ро място преследване - държавно първенство, Белмекен, България, 29.03.2019 г.
    4-то място индивидуално - държавно първенство, Белмекен, България, 30.03.2019 г.
    2-ро място спринт - държавно първенство, Белмекен, България, 21.09.2019 г.
    2-ро място преследване - държавно първенство, Белмекен, България, 22.09.2019 г.
    2-ро място Купа България (в генералното класиране от общия пасив от точки) 28.10.2019 г.


    Биляна Чавдарова, 14 г., Стамболово - ски бягане и биатлон

    1-во място ски бягане, държавно първенство - щафета, момичета старша възраст, Юндола, България, 06-08.02.2019 г.
    2-ро място ски бягане – 7-и олимпийски зимен фестивал, момичета старша възраст, Осогово, България, 22. 02. 2019 г.
    3-то място биатлон, държавно първенство - момичета старша възраст, преследване, Боровец, България, 25.02.-01.03.2019 г.
    3-то място биатлон, държавно първенство - момичета старша възраст, щафета, Боровец, 25.02-01.03.2019 г.
    2-ро място ски бягане, държавно първенство - девойки младша възраст, 5 км, Боровец, България, 13-15.03.2019 г.
    3-то място ски бягане, държавно първенство - девойки младша възраст, 4 км класически стил, Боровец, България, 13-15.03.2019 г.
    2-ро място ски бягане, държавно първенство - девойки младша възраст, 5 км свободен стил, Боровец, България, 13-15.03.2019 г.
    1-во място ски бягане, държавно първенство - девойки младша възраст, интервален старт, 5 км свободен стил, 13-15.03.2019 г.
    2-ро място, ски бягане, държавно първенство - момичета старша възраст, масов старт в свободен стил 10 км, Пампорово, 29.03.2019 г.
    2-ро място, ски бягане - маратон, Пампорово, момичета старша възраст, 10 км, Пампорово, 29.03.2019 г.


    Василики Кадоглу, 16 г., Варна - плуване

    43-то място 10 000 м - Световна купа по плуване в открити води мъже и жени, Доха, Катар, 16.02.2019 г.
    33-то място 10 000 м - Европейска купа по плуване в открити води мъже и жени, Ейлат, Израел, 31.03.2019 г.
    1-во място 1500 м свободен стил, национален шампионат мъже и жени, София, България, 12.07.2019 г.
    1-во място 2000 м, плувен маратон "Археология" мъже и жени., Бяла, България, 21.07.2019 г.
    1-во място 4400 м, 79-и международен плувен маратон "Галата - Варна" мъже и жени, Варна, България, 04.08.2019 г.
    1-во място 1200 м, 11-и плувен маратон "Несебър" мъже и жени, Несебър, България, 15.08.2019 г.
    1-во място 5000 м, 20-и международен плувен маратон "Поречки делфин" мъже и жени, Пореч, Хърватска, 24.08.2019 г.
    1-во място 2500 м, международен плувен маратон "Swim to Fight Cancer" мъже и жени, Дордрехт, Холандия, 31.08.2019 г.
    2-ро място 16 000 м, 44-ти международен плувен маратон "Фарос" мъже и жени, Стари град, остров Хвар, Хърватска, 07.09.2019 г.
    1-во място 4500 м, 21-ви международен плувен маратон "Света Ефемия" мъже и жени, Ровин, Хърватска, 14.09.2019 г.


    Гергана Топалова, 19 г., Пловдив - тенис на корт

    Полуфинал на турнир в Анталия, Турция – 15 000, 12-17.03.2019 г., даващ точки за ранглиста WTA
    Полуфинал на двойки в същия турнир заедно с Петя Аршинкова
    Осминафинал на турнир в Обидош, Португалия – 25 000, 09-14.04.2019 г., даващ точки за ранглиста WTA
    Полуфинал на двойки в същия турнир заедно с Даниела Висмане, Латвия
    Осминафинал на турнир в Андижан, Узбекистан – 25 000, 23-28.04.2019 г., даващ точки за ранглиста WTA
    Четвъртфинал на турнир в Наманган, Узбекистан – 25 000, 30.04-05.05.2019 г., даващ точки за ранглиста WTA
    Осминафинал на турнир в Съмтър, Южна Каролина, USA – 25 000, 11- 16.06.2019 г., даващ точки за ранглиста WTA
    Полуфинал на турнир в Денвър, Колорадо, USA – 25 000, 16-23.06.2019 г., даващ точки за ранглиста WTA
    Осминафинал на турнир Битом, Полша – 25 000, 23-28.07.2019 г., даващ точки за ранглиста WTA
    2-ро място на държавно лично първенство за жени по тенис на корт – София, август 2019 г.
    Шампион на двойки на държавно лично първенство за жени по тенис на корт – София, август 2019 г. /заедно с Петя Аршинкова/
    2-ро място на смесени двойки на държавно лично първенство за жени и мъже по тенис на корт, София, август 2019 г.
    Шампион за тенис клуб "Левски" на държавно отборно първенство за жени по тенис на корт – София, септември 2019 г.
    Полуфинал на турнир в Анталия, Турция – 15 000, 08-13.10.2019 г., даващ точки за ранглиста WTA
    2-ро място с Петя Аршинкова турнир Гвалиор, Индия, ноември, 11-17.11.2019 г.


    Георги Цурев, 18 г., Варна - плуване

    1-во място 4х100 м свободен стил смесена щафета национален отборен шампионат мъже и жени, София, България, 19.04.2019 г.
    3-то място 200 м гръб, национален отборен шампионат мъже и жени, София, България, 21.04.2019 г.
    2-ро място 4х200 м свободен стил щафета, балкански шампионат за юноши и девойки, Кавала, Гърция, 11.05.2019 г.
    3-то място 4х100 м съчетано плуване щафета, балкански шампионат за юноши и девойки, Кавала, Гърция, 11.05.2019 г.
    2-ро място 100 м гръб, национален шампионат мъже и жени, София, България, 11.07.2019 г.
    2-ро място 200 м гръб, национален шампионат мъже и жени, София, България, 11.07.2019 г.
    1-во място 2000 м, плувен маратон "Археология" мъже и жени, Бяла, България, 21.07.2019 г.
    1-во място 4400 м, 79-и международен плувен маратон "Галата - Варна" мъже и жени, Варна, България, 04.08.2019 г.
    1-во място 6400 м, плувен маратон "Света Анастасия" мъже и жени, Бургас, България, 10.08.2019 г.
    1-во място 2500 м, международен плувен маратон "Swim to Fight Cancer" мъже и жени, Дордрехт, Холандия, 31.08.2019 г.


    Даниела Кадева, 25 г., Банско - биатлон

    6-о място смесена щафета, Европейско първенство, Минск, Беларус, 21.01.2019 г.
    9-о място спринт, Европейска купа, Отепя, Естония, 02.03.2019 г.
    16-о място индивидуално, Европейско първенство, Минск, Беларус, 20.02.2019 г.
    26-о място спринт, Европейско първенство, Минск, Беларус, 23.02.2019 г.
    37-о място преследване, Европейско първенство, Минск, Беларус, 24.02.2019 г.
    10-о място щафета, Световна купа, Кенморе, Канада, 08.02.2019 г.
    14-о място смесена щафета, Оберхоф, Германия, 13.01.2019 г.
    54-то място индивидуално, Световно първенство, Остерсунд, Швеция, 12.03.2019 г.
    58-о място спринт, Световна купа, Солт Лейк Сити, САЩ, 14.02.2019 г.
    1-во място индивидуално, държавно първенство, Белмекен, 30.03.2019 г.


    Димитър Герджиков , 27 г., Чепеларе - биатлон

    6-о място смесена щафета, Европейско първенство, Минск (център по биатлон Раубичи) 21.02.2019 г.
    21-во място индивидуално, Световно първенство, Остерзунд (Швеция) 13.03.2019 г.
    9-о място щафета мъже, Световно първенство, Остерзунд (Швеция) 16.03.2019 г.
    3-то място индивидуално, държавен шампионат на България, Белмекен, 30.03.2019 г.
    3-то място спринт, летен държавен шампионат на България, Белмекен, 21.09.2019 г.

     


    Димитър Исаев, 21 г., София - скокове във вода

    19-о място на 1 метър трамплин за мъже на Открития шампионат на Италия, Торино, 29.03.2019 г.
    9-о място на 3 метра трамплин за мъже на Открития шампионат на Италия, Торино, 31.03.2019 г.
    12-о място на 3 метра трамплин за мъже на Открития шампионат на Украйна, Киев, 16.04.2019 г.
    8-о място на 1 метър трамплин за мъже на открития шампионат на Украйна, Киев, 17.04.2019 г.
    8-о място на 3 метра трамплин за мъже на Гран При в Кайро, Египет, 22.06.2019 г.
    4-то място на 10 метра кула за мъже на Гран При в Кайро, Египет, 23.06.2019 г.
    2-ро място на 10 метра кула за мъже на Купа София, България, 23.07.2019 г.
    3-то място на 3 метра трамплин за мъже на Купа София, България, 24.07.2019 г.
    2-ро място на 1 метър трамплин за мъже на Купа София, България, 25.07.2019 г.
    25-о място на 1 метър трамплин за мъже на Европейското първенство в Украйна, Киев, 07.08.2019 г.
    30-о място на 3 метра трамплин за мъже на Европейското първенство в Украйна, Киев, 09.08.2019 г.


    Зоя Чавдарова, 27 г., Варна - тенис в инвалидни колички

    1-во място - Ancient Messini Open, ITF Future, Kalamata Greece, 31.10.2019 г.
    полуфинал - Plovdiv Open, ITF Future, Пловдив, България, 25.09.2019 г.
    полуфинал - BRD Arges Open, ITF Future, Piesti, Romania, 19.08.2019 г.
    четвъртфинал -Kemer Daima Open 2019, ITF Future, Antaliya, 15.10.2019 г.
    четвъртфинал - BRD Bucharest Wheelchair Tennis Open, ITF Future, Bucharest, Romania, 12.08.2019 г.
    1-во място, утешителен кръг - Sirius Open 2019, ITF Future, Zagreb, Croatia, 20.06.2019 г.
    2-ро място, утешителен кръг - 8th Memorial Jens Vanherck 2019, Antwerp, Belgium, 10.08.2019 г.
    1-во място - Държавен турнир по тенис за хора с увреждания, София, България
    полуфинал - 8th Memorial Jens Vanherck 2019, Antwerp, Belgium, 10.08.2019 г., двойки жени
    1-во място - Държавен турнир по тенис за хора с увреждания, София, България, двойки жени
    рангинг към 01.11.2019 г. – 67-а в международната ранглиста


    Иван Банчев, 17 г., Русе - стрелба с лък

    1-во място, рекърв кадети, турнир "Дунавски стрели" на закрито, Русе, България, 12.01.2019 г.
    1-во място, рекърв мъже, турнир "Загорски стрелец" на закрито, Стара Загора, България, 25-27.01.2019 г.
    9-о място, рекърв младежи, европейски шампионат на закрито, Самсун, Турция, 26.02-02.03.2019 г.
    57-о място, рекърв мъже, Европейско Гран При на открито, Букурещ, Румъния, 09-13.04.2019 г.
    2-ро място, рекърв кадети, Европейска младежка купа, 1-ви кръг на открито, Чатеж, Словения, 13-19.05.2019 г.
    111-о място, рекърв мъже, Хюндай Световна купа, 3-ти кръг на открито, Анталия, Турция, 20-26.05.2019 г.
    33-то място, рекърв мъже, 2-ри Европейски игри, Минск, Беларус, 21-27.06.2019 г.
    1-во място, рекърв кадети, турнир "Дунавски стрели" на открито, Русе, България, 06.07.2019 г.
    17-о място, рекърв кадети, Европейска младежка купа, 2-ри кръг на открито, Букурещ, Румъния, 15-20.07.2019 г.
    17-о място, рекърв кадети, Световен младежки шампионат на открито, Мадрид, Испания, 19-25.08.2019 г.

     


    Калоян Бинев, 21 г., София – таекуондо WTA

    9-о място - Световно първенство в Манчестър
    5-о място - Европейско мулти първенство в София
    9-о място - Световни военни игри в Китай
    5-о място – Deutch Open, Холандия
    5-о място - Белгия Оупън Гент
    9-о място - Гран при Рим
    5-о място - Токио тест 2020

     


    Константин Василев, 16 г., Ловеч - биатлон

    1-во място 10 км индивидуално, лятно ДП по биатлон за юноши младша, Троян, България, 29.09.2019 г.
    2-ро място 6 км спринт, лятно ДП по биатлон за юноши младша, Троян, България, 28.09.2019 г.
    5-о място 7,5 км спринт, лятно ДП по биатлон за юноши старша, с.к. Белмекен, България, 21.09.2019 г.
    8-о място 10 км преследване, лятно ДП по биатлон за юноши старша, с.к. Белмекен, България, 22.09.2019 г.

    Участие в НШ по лека атлетика
    6-о място 4 км, НШ по планинско бягане за юноши младша, Нова Загора, България, 20.04.2019 г.
    6-о място 6 км, НШ по планинско бягане за юноши старша, Тетевен, България, 08.05.2019 г.
    4-то място 3000 м с препятствия, НШ за юноши старша, София, България, 01.06.2019 г.
    8-о място 5000 м, НШ за юноши старша, София, България, 02.06.2019 г.
    4-то място 3000 м с препятствия, НШ за юноши младша, София, България, 22.06.2019 г.
    5-о място 3000 м, НШ за юноши младша, София, България, 23.06.2019 г.
     


    Любомир Калчев 16 г., София - шорттрек

    4-то място 1000 м, Junior Challenge Series-Danubia 1, група Б, юноши 16-17 г., Будапеща, Унгария, 20.09-22.09.2019 г.
    4-то място 500 м, Junior Challenge Series-Danubia 1, група Б, юноши 16-17 г., Будапеща, Унгария, 20.09-22.09.2019 г.
    8-о място 1500 м, Junior Challenge Series-Danubia 1, група Б, юноши 16-17 г., Будапеща, Унгария, 20.09-22.09.2019 г.
    7-о място 1000 м и лично постижение 1:28.820 минути, Alta Valtellina Trophy 2019, група Б, юноши 16-17 г., Бормио, Италия, 18.10-20.10.2019г.
    9-о място 500 м и лично постижение 43.296 секунди, Alta Valtellina Trophy 2019, група Б, юноши 16-17 г., Бормио, Италия, 18.10-20.10.2019 г.
    12-о място 1500 м и лично постижение 2:27.839 минути, Alta Valtellina Trophy 2019, група Б, юноши 16-17 г., Бормио, Италия, 18.10-20.10.2019 г.
    2-ро място на 500 м и лично постижение ISU Junior Challenge Series, 22-24.11.2019 г., Бялисто, Полша. 5-о място на 1000 метра и 20-о на 1500 метра.
    1-во място на 500 м, 1000 м и 1500 м и щафета с „Айс пик“ на 3000 м на Държавно първенство по шорттрек, 30.11-01.12.2019 г.
    Квота за участие на младежките Зимни олимпийски игри, януари, Лозана, Швейцария.


    Мария Йовкова, 20 г., Асеновград - тенис на маса

    2-ро място сингъл на държавно индивидуално първенство жени, Панагюрище, България, 28.02-03.03.2019 г.
    1-во място на двойки на държавно индивидуално първенство жени, Панагюрище, България, 28.02-03.03.2019 г.
    2-ро място на смесени двойки на държавно индивидуално първенство за мъже и жени, Панагюрище, България, 28.02-03.03.2019 г.
    1/32-ро място сингъл на Европейско първенство до 21 г. за юноши и девойки, Гондомар, Португалия, 07-10.03.2019 г.
    1-во място сингъл на държавно отборно индивидуално първенство до 21 г. за юноши и девойки, Пловдив, България, 31.05-02.06.2019 г.
    1-во място двойки на държавно отборно индивидуално първенство до 21 г. за юноши и девойки, Пловдив, България, 31.05-02.06.2019 г.
    1-во място отборно на държавно отборно индивидуално първенство до 21 г. за юноши и девойки, Пловдив, България, 31.05-02.06.2019 г.
    1/64-то място сингъл на 2-рите европейски игри, жени, Минск, Беларус, 22-29.06.2019 г.
    16-24-то място отборно на Европейското отборно първенство, жени, Нант, Франция, 03-08.09.2019 г.
    1/64-то място сингъл на ITTF Challenge Open, жени, Владиславово, Полша, 16-20.10.2019 г.


    Михаела Чепишева, 15 г., Първомай - бадминтон

    3-то място двойки, държавен личен шампионат за мъже и жени, София, България, 31.01-03.02.2019 г.
    5-о място единично, държавен личен шампионат за мъже и жени, София, България, 31.01-03.02.2019 г.
    1-во място двойки, държавен личен шампионат за юноши и девойки под 17 г., Хасково, България, 15-17.03.2019 г.
    3-то място единично, държавен личен шампионат за юноши и девойки под 17 г., Хасково, България, 15-17.03.2019 г.
    3-то място двойки на международния турнир за юноши и девойки под 17 г., Пазарджик, България, 02-05.05.2019 г.
    3-то място отборно, мъже и жени, София, България, 11-12.05.2019 г.

    2-ро място отборно, балкански шампионат за юноши и девойки под 19 г., Анкара, Турция, 28-30.06.2019 г.
    1-во място единично, национален турнир за мъже и жени, Хасково, България, 26-28.07.2019 г.
    3-то място единично на международния турнир за юноши и девойки под 17 г., Загреб, Хърватска, 27-29.09.2019 г.
    3-то място смесени двойки на международния турнир за юноши и девойки под 17 г., Загреб, Хърватска, 27-29.09.2019 г.


    Михаил Иванов, 21 г., Плевен - лека атлетика

    2-ро място – национален шампионат за мъже в зала (скок височина), 02-03.02.2019 г.
    3-то място – национален шампионат за мъже в зала (скок дължина), 02-03.02.2019 г.
    1-во място – турнир за мъже "Тракия" (скок височина), 19.05.2019 г.
    4-то място – международен турнир за мъже "Самарско знаме" (скок височина), 15.06.2019 г.
    22-ро място - европейски шампионат за мъже под 23 г. (скок височина), 11-14.07.2019 г.

     

     


    Никола Абаджиев, 19 г., София - кайтсърф

    17-о място Световна купа GKA Kite World Cup Cabo Verde; категория мъже; 25.02-03.03.2019 г.
    17-о място Световна купа GKA Kite World Cup Sylt, Germany; категория мъже; 25.06-30.06.2019 г.
    9-о място Световна купа GKA Tarifa Kite Pro; категория мъже; 03.07-07.07.2019 г.
    17-о място Световна купа GKA Kite World Cup Bel Ombre, Mauritius; категория мъже; 03.09-15.09.2019 г.
    9-о място Световна купа GKA Kite World Cup Dakhla, Morocco; категория мъже; 09.10-14.10.2019 г.
    13-то място Световна Купа GKA Ceara Kite Pro, Prea, Brazil; категория мъже; 12-16.11.2019 г.
    Топ 12 в световната ранглиста


     Нургюл Салимова, 16 г., Крепча - шахмат

    1-во място и най-добро представяне на Европейско отборно първенство за девойки до 18 г. 
    20-о място, норма за гросмайстор за жени и класиране за Световната купа за жени на Европейско първенство за жени
    • Получаване на утвърждение от ФИДЕ за званието International Master (международен майстор)
    • Получаване на утвърждение от ФИДЕ за званието Woman Grandmaster (женски гросмайстор)
    4-то място и норма за международен майстор на международен кръгов турнир по шахмат Академия Белград
    1-во място за жени и 7-о място за мъже на мемориал "Георги Трингов"
    1-во място за жени на мемориал "Кесаровски - Станчев"
    3-то място на Държавно индивидуално първенство по ускорен шах при момчета до 20 г. 
    2-ро място на Държавно индивидуално първенство по блиц шах при момчета до 20 г. 
    • 9 месеца лидерство в световната ранглиста по рейтинг за девойки до 16 г.


    Петър Пеев, 23 г., София - лека атлетика

    • 2-ро място 60 м, национален шампионат за мъже и жени, София, България - 02.02.2019 г.
    2-ро място 100 м, национален шампионат за мъже и жени, София, България, 23.07.2019 г.
    2-ро място 200 м, национален шампионат за мъже и жени, София, България, 24.07.2019 г.

     


    Радина Борисова, 15 г., Дупница – таекуондо WTF

    3-то място на държавно първенство (юноши и девойки), София, България – 55 кг, 19-20.01.2019 г.
    1-во място на Скопие Оупън (юноши и девойки), Македония – 55 кг, 07.04.2019 г.
    3-то място на София Оупън G1 (юноши и девойки), София, България -55 кг, 20.04.2019 г.
    1-во място на Астерикс Оупън (юноши и девойки), Ниш, Сърбия – 59 кг, 12-13.05.2019 г.
    1-во място на Херея Оупън (юноши и девойки), София, България – 59 кг, 18.05.2019 г
    2-ро място на балканското първенство (юноши и девойки), Самоков, България – 59 кг, 14.09.2019 г.
    1-во място на Албании Оупън G1 (юноши и девойки), Тирана, Албания - 59 кг, 21.09.2019 г.
    3-то място на Галеб Белград Трофи G1(юноши и девойки), Белград, Сърбия – 59 кг, 26.10.2019 г.
    3-то място в дисциплина спаринг на международния турнир G1 Dracula Open за юноши и девойки, 16.11.2019 г., Румъния.


    Румина Кирчева, 17 г., София - таекуондо WTF

    3-то място в дисциплина спаринг на международния турнир с ранг G-1 "AUSTRIAN OPEN G-1" за юноши и девойки под 18 г., Инсбрук, Австрия, 08.06.2019 г.
    1-во място в дисциплина спаринг на международния турнир "2nd Condor Cup" за юноши и девойки под 18 г., София, България, 01.06.2019 г.
    2-ро място в дисциплина спаринг на международния турнир "4th Asteriks Cup" за юноши и девойки под 18 г., Ниш, Сърбия, 12.05.2019 г.
    3-то място в дисциплина спаринг на международния турнир "6th Skopje Open" за юноши и девойки под 18 г., Скопие, Северна Македония, 07.04.2019 г.
    2-ро място в дисциплина спаринг на международния турнир G1 Dracula Open за юноши и девойки, 16.11.2019 г., Румъния
    2-ро място девойки на международния турнир G1 на Израел, 23.11.2019 г.


    Светлозар Николов, 19 г., Пловдив - плуване

    • 1-во място на 400 м съчетано плуване, 4х100 м щафета смесена по стил, 200 м съчетано и 4х100 м щафета смесена по стил и пол на Държавно отборно първенство, 19.04.2019 г.
    25-о място на 400 м съчетано на Световно първенство за мъже и жени, 28.07.2019 г.
    1- во място на 200 м съчетано на Държавно лично отборно първенство, 13.07.2019 г.
    1-во място на 400 м съчетано на Black Sea Cup, Варна, 09.06.2019 г.
    1-во място на 200 м съчетано, 400 м съчетано и 200 свободен стил на Grand prix Burgas, квалификация за СП, 12-14.04.2019 г.

     


    Станимир Халаджов, 21 години, Русе, академично гребане

    8-о място, Световна купа по гребане за мъже в дисциплина двойка скул, Пловдив, България, 11-12.05.2019 г.
    8-о място, Световно първенство по гребане за младежи до 23 години в дисциплина скиф, Сарасота, Флорида, САЩ, 24-28.07.2019 г.
    2-ро място, Европейско първенство по гребане за младежи до 23 години в дисциплина двойка скул, Янина, Гърция, 7-8.09.2019 г.
    1-во място, държавен шампионат по гребен ергометър, София, България, 09.02.2019 г.
    1-во място, държавен индивидуален шампионат по гребане за мъже в дисциплина скиф, Пловдив, България, 6-7.07.2019 г.
    1-во място, държавен индивидуален шампионат по гребане за мъже в дисциплина двойка скул, Пловдив, България, 6-7.07.2019 г.
    1-во място, държавен индивидуален шампионат по гребане за мъже в дисциплина двойка с рулеви, Пловдив, България, 6-7.07.2019 г.
    1-во място, държавен отборен шампионат по гребане за мъже в дисциплина скиф, Пловдив, България, 28-29.09.2019 г.
    1-во място, държавен отборен шампионат по гребане за мъже в дисциплина двойка скул, Пловдив, България, 28-29.09.2019 г.
    1-во място, държавен отборен шампионат по гребане за мъже в дисциплина двойка с рулеви, Пловдив, България, 28-29.09.2019 г.
    В обобщение: европейски вицешампион, Топ 8 в света, 7 пъти републикански шампион, единствен гребец от юношите, младежите и мъжете, покрил норматив на контролните пробягвания на националния отбор в края на спортния сезон.


    Стефчо Христов, 17 г., Варна - вдигане на тежести

    1-во място - Световно първенство за кадети до 17 години в Лас Вегас, САЩ, 14.03.2019 г.
    2-ро място - държавно отборно първенство за кадети до 17 г., Сливен, България, 21.03.2019 г.
    1-во място - държавно лично първенство за кадети до 17 години, Хасково, България, 23.05.2019 г.
    1-во място - държавно отборно първенство за кадети до 17 години 2-ри кръг, Пловдив, България, 22.10.2019 г.
    10-о място - Европейско първенство за юноши, Букурещ, Румъния, 26.10.2019 г.
    2-ро място юноши на турнир "Милен Добрев", 24.11.2019 г.

     


    Теодора Илиева, 16 г., София - сноуборд крос

    • 2-ро място - държавно първенство по сноуборд крос девойки, Осогово, България, 13.02.2019 г.
    3-то място - държавно първенство жени, Осогово, България, 14.02.2019 г.
    1-во място - държавно първенство на Гърция по сноуборд крос жени, Vorras, Гърция, 23.02.2019 г.
    1-во място FIS - състезание по сноуборд крос жени, Vorras, Гърция, 24.02.2019 г.
    12-о място FIS - състезание по сноуборд крос девойки, Kuhtai, Австрия, 03.03.2019 г.
    11-о място FIS - състезание по сноуборд крос жени, Kuhtai, Австрия, 10.03.2019 г.
    4-о място FIS - състезание по сноуборд крос девойки, Долни Морава, Чехия, 16.03.2019 г.
    8-о място FIS - състезание по сноуборд крос девойки, Долни Морава, Чехия, 17.03.2019 г.
    36-о място - Световно първенство по сноубордкрос девойки, Reiteralm, Австрия, 01.04.2019 г.
    11-о място - държавно първенство на Австрия по сноуборд крос девойки, Gargellen,
    Австрия, 06.04.2019 г.
    7-о място – състезание по сноуборд крос девойки, FIS Junior, Пицтал, Австрия, 30.11.2019 г.
    Квота за участие на младежките Зимни олимпийски игри, януари, Лозана, Швейцария.


    Тиана Темелкова, 13 г., Пловдив - плуване

    3-то място 200 м гръб Държавно лично отборно първенство юноши и девойки младша възраст /13-14 г./, 19-21.7.2019 г.
    3-то място 100 м гръб Държавно лично отборно първенство юноши и девойки младша възраст /13-14 г./, 19-21.7.2019 г.
    1-во място 100 гръб /13-14 г./ Burgas swimming open 18-20.10.2019 г.
    1-во място 50 гръб /13-14 г./ Burgas swimming open 18-20.10.2019 г.
    2-ро място 200 гръб /13-14 г./ Burgas swimming open 18-20.10.2019 г.
    1-во място 50 гръб, международен турнир Black Sea Cup, Варна 7-9.06.2019 г.
    1-во място 100 гръб, международен турнир Black Sea Cup, Варна 7-9.06.2019 г.
    1-во място 200 гръб, международен турнир Black Sea Cup, Варна 7-9.06.2019 г.


    Тихомир Иванов, 25 г., Плевен - скок на височина

    • 13-о място – 226 см на Световно първенство Доха Катар
    1-во място – 230 см на Световна студентска универсиада в Неапол
    4-то място – 226 см на Европейско първенство на закрито
    3-то място – 230 см на Диамантена лига, финал
    1-во място – 227 см на Европейско отборно първенство
    4-то място – 224 см на Диамантена лига, Лондон
    7-о място – 223 см на Диамантена лига, Париж
    1-во място (228 см и 227 см) на Балканско първенство в зала и на открито
    1-во място (225см)на Национален шампионат в зала и на открито


    Християн Стоянов, 21 г., Габрово - лека атлетика за хора с увреждания

    1-во място 1500 м, Световно първенство за хора с увреждания, Дубай, Обединени Арабски Емирства, 07.11.2019 г. – за хора с увреждания
    1-во място 1500 м, Гран При Тунис - мъже, 26.06.2019 г. – за хора с увреждания
    1-во място 800 м, Гран При Тунис - мъже, 28.06.2019 г. – за хора с увреждания
    1-во място крос кънтри – 8000 м, национален шампионат за младежи до 23 г., Пирдоп, България, 23.10.2019 г. – за хора без увреждания
    1-во място 5 км, Бодрум Рън – международен турнир по шосейно бягане, Бодрум, Турция, 06.10.2019 г. – за хора без увреждания
    2-ро място 4000 м, шосеен пробег Viviccita, Париж, Франция, 06.04.2019 г. – за хора без увреждания
    2-ро място 800 м, национален шампионат за мъже в зала, София, България, 03.02.2019 г. – за хора без увреждания
    2-ро място 1500 м, национален шампионат за мъже на открито, София, България, 23.07.2019 г. – за хора без увреждания
    3-то място 1500 м, международен турнир "Самарско знаме", Стара Загора, България, 15.06.2019 г. – за хора без увреждания
    3-то място 800 м, национален шампионат за мъже на открито, София, България, 24.07.2019 г. – за хора без увреждания
    3-то място 1500 м, национален шампионат за мъже в зала, София, България, 02.02.2019 г. – за хора без увреждания.


    Христо Христов, 18 г., Варна - вдигане на тежести

    2-ро място на държавното отборно първенство за мъже, Сливен, България, 21.03.2019 г.
    11-о място на Европейското първенство за мъже, Батуми, Грузия, 12.04.2019 г.
    1-во място на турнира "Купа Русе", Русе, България, 05.05.2019 г.
    1-во място на държавното лично първенство за мъже, Хасково, България, 21.05.2019 г.
    3-то място в движението изхвърляне на Световното първенство за юноши, Сува, Фиджи, 07.06.2019 г.
    1-во място на държавното отборно първенство за мъже, 2-ри кръг, Пловдив, България, 22.10.2019 г.
    1-во място на Европейското първенство за юноши, Букурещ, Румъния, 26.10.2019 г. Подобрени два европейски рекорда в движението изтласкване и в двубоя.
    2-ро място мъже на турнир "Милен Добрев", 24.11.2019 г.

    28.11.2019 г.

    ©2007-2020 г. Еврофутбол ООД. Всички права запазени!  Държавна комисия по хазарта Политика за личните данни Управление на бисквитки